Programe provode neposredno zaposlenici i vanjski suradnici savjetovatelji. Podijeljeni su na psihološke tretmane, savjetovališta, edukacijsko-terapijske radionice i interaktivna predavanja, specijalizirane programe za oboljele i program domaćinstva – smještaj za žene u Centru.

Prijem korisnice i uvodni intervju obuhvaća osnovno informiranje, prikupljanje podataka tijekom strukturiranog intervjua, savjetovanje i izbor programa koji odgovara trenutnim potrebama korisnice.

Individualno savjetovanje
Korisnice i korisnici kojima se preporuči individualno savjetovanje termine dogovaraju prema svojim potrebama. Prosječno trajanje savjetovanja je najdulje do 6 mjeseci, a ovisno o situaciji te prema procjeni savjetovatelja i dulje.

Grupe podrške
Grupe podrške poluotvorenog su tipa pod vodstvom stručne osobe (savjetovatelja). Žene u grupi primaju podršku i daju podršku drugima. Osobe oboljele od raka koje su bile uključene u grupe podrške osjećaju manju tjeskobu, depresiju i bol. Otkrivanje kako se drugi nose sa specifičnim problemima koje onkološka dijagnoza donosi, može pomoći u otkrivanju vlastitog načina borbe/nošenja s bolešću.

Partnerska i obiteljska savjetovanja
Mnoge obitelji suočene s teškom bolešću trebaju pomoć stručnjaka kako bi se naučile nositi s promijenjenim ulogama, novim odgovornostima i ostalim teškoćama koje bolest sa sobom nosi. Osobito se to odnosi na odnose među partnerima, odnose sa djecom i odnose s roditeljima. Oboljelima je potrebna podrška i razumijevanje obitelji, a članovi obitelji i sami trebaju poduku i podršku.

Psihoseksualno savjetovanje
Savjetovanje o psihoseksualnim problemima može se provesti u okviru individualnog ili partnerskog savjetovanja. U sigurnosti povjerljivog odnosa sa savjetovateljem oboljeli mogu progovoriti i o ovom važnom segmentu života i odnosa.